Ako si vytvoriť nadčasový dizajn v interiéri

Slovník slovenského jazyka definuje prídavné meno nadčasový ako nepodliehajúci času, presahujúci významom svoj čas alebo jednoducho trvalý. Nadčasovosť dizajnu interiéru, či jednotlivých kusov nábytku je hodnota, ktorá sa vytvára časom. Ak predbehne súčasné nároky a dlhodobo plní kritéria kvalitného dizajnu, ktoré sa neustále menia a napriek tomu dokáže aj o niekoľko rokov plniť svoj význam ,až vtedy je možné označiť dizajn produktu alebo samotný produkt za nadčasový.

dizajn

Prečítajte si: Návrh interiéru bytu v exotickom štýle

Jemná neutrálna farebnosť by mala byť základom nadčasového interiéru.

Základom alebo hlavnou podmienkou pre vznik nadčasového dizajnu nábytku a interiéru je jeho funkčnosť. Rovnako tiež čistota, nekomplikovanosť a možno aj tvarová jednoduchosť základných prvkov, pretože extravagancia s nekompromisnými tvarmi nábytku a výraznými farbami sú ako módne výstrelky sezóny, ktoré omrzia a zostarnú. V nasledujúcej sezóne ich prevalcujú iné výstrelky.

dizajn

Greenstudio

Ďalšou podmienkou nadčasového dizajnu a interiéru je  adekvátnosť.  Či už je to v súvislosti s majiteľom alebo aj s prostredím. Loftový priestor s vysokými stropmi a industriálnym nádychom, ktorého majiteľ žije bohémskym životom, posunie aj extravagantný a výrazný prvok do sfér nadčasovosti. Avšak ak by ste ten istý prvok strčili do panelákového bytu, rodine s dvoma deťmi, môže to skončiť ako trápny gýč. V tomto prípade sa nadčasovým stane napríklad jednoduchý nábytok z kvalitne spracovaného dreva. Nechceme tým povedať, že je nutné sa zamerať na strohý a pre niekoho až nudný nábytok a prvky interiéru. Skôr chceme upozorniť, že okrem dizajnu by nadčasový interiér mal bezproblémovo plniť svoju funkciu aj po dlhodobom užívaní. A tu je dôležitá kvalita materiálov a spracovanie, v čom tiež treba hľadať krásu. Nekomplikovanosť a rovnováha by mali byť základom nadčasového interiéru, ktorý môžete ľahko kombinovať s módnymi ľahko vymeniteľnými výstrelkami ako sú dekorácie, či textil.

Nadčasový dizajn predmetu alebo interiéru spoznáte podľa toho, že sa vám tak rýchlo nezunuje a aj po viacerých rokoch vás bude tešiť pohľad naň. Dôležité je nájsť rovnováhu medzi dizajnom a funkciou. Ak si chcete vytvoriť interiér, ktorý prekoná desaťročie, začnite tým, že zabudnete na lacné napodobeniny a zameriate sa na kvalitu, či už materiálov alebo dizajnu. Alebo to zverte do rúk odborníka.

button co vieme zabezpecit

zdroj: www.design-milk.com
zdroj: www.homedit.com
zdroj: www.a-ldn.com
zdroj: www.decoist.com
zdroj: www.mojdom.sk
zdroj: www.tallerdeglori.blogspot.sk
zdroj: www.buzzfeed.com
zdroj: www.dreamhomestyle.com