Lietajúci dom 9: Sadrokartónové konštrukcie

Sadrokartónové konštrukcie, akustické priečky, protipožiarny strop, vysokopevnostné predsteny

Na vnútornom obložení obvodových múrov OSB 3 doskami a na záklope strechy je umiestnená parozábrana. Tá zabraňuje prenikaniu vodných pár do priestoru tepelnej izolácie. 

sadrokartón  montáž

Priečky a obklady obvodových stien sú zo sadrokartónu, ktorý zbytočne nezaťažuje nosnú konštrukciu. Najskôr bolo potrebné namontovať oceľové profily, do ktorých sa osadili sadrokartónové dosky. Oceľové rámy oddeľujú od stavebnej konštrukcie dilatačné pásky, zabraňujúce šíreniu zvukov.

sadrokartónové konštrukcie
sadrokartón lepenie

Použili sme dva typy sadrokartónových dosiek. Vnútorný obklad stien tvorí doska HABITO s vyššou hustotou, ktorá zabraňuje šíreniu zvukov a zároveň umožňuje kotvenie predmetov bez predvŕtavania a hmoždiniek. HABITO má aj ďalšie výhody. Je čiastočne ohňovzdorná a vhodná aj do priestorov s vyššou vlhkosťou. 

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

sadrokartónové konštrukcie
adrokartónové konštrukcie

V okolí piecky a na miestach, kde sa očakávalo vyššie zaťaženie, boli dosky umiestnené v dvoch vrstvách. Zlepili sme ich do kríža, spoje prelepili páskou a pretmelili. 

sadrokartón stena

Druhú vrstvu tvorí sadrokartónová doska RIGIPS ACTIV´ AIR, ktorá pohlcuje prchavé látky z ovzdušia, najmä formaldehyd. Jednotlivé dosky sme upevnili na konštrukciu samoreznými skrutkami. 

sadrokartónové konštrukcie

sadrokartón montáž

Priečky sú obložené doskami HABITO a RIGIPS ACTIV´ AIR z oboch strán. Dutinu medzi vnútornými doskami sme vyplnili akustickou izoláciou ISOVER AKUPLAT. Izoláciu sme osadili nielen do priečok, ale aj do obvodových stien a na strop.

sadrokartón izolácia

Pokračujeme montážou stropnej podhľadovej konštrukcie. Kvôli akustike sú kotviace prvky oddelené od stropnej dosky dilatačnou páskou. 

sadrokartón strop

Na podhľadovú konštrukciu z ocele sme osadili akustickú izoláciu ISOVER AKUPLAT. Podhľad sme prekryli protipožiarnymi doskami zo sadrokartónu s hrúbkou 15 mm.

sadrokartón strop

sadrokartónové konštrukcie

Všetky spoje medzi sadrokartónovými doskami sme pretmelili a rohy sme prelepili páskou. Steny sme prebrúsili, aby boli čo najhladšie.  Nakoniec sme naniesli finálny farebný náter. 

sadrokartónové konštrukcie
sadrokartónové konštrukcie

Sadrokartónové konštrukcie: postup prác vo videu:

Chcete vedieť o objekte Konzola Devín viac? Prečítajte si všetky články tohto projektu na tomto linku >>> „Lietajúci dom .

Spýtajte sa nás, čokoľvek vás zaujíma:

+421 (948) 199-888

info@greenstudio.sk