Lietajúci dom 3: Oceľová rámová konštrukcia, skelet a drevená konštrukcia

Železobetónová monolitická časť stavby už stojí. Prichádza čas na dominantný prvok stavby, ktorou je predsunutá 12-metrová konštrukcia stavby poskytujúca priestor pre dennú zónu. Keďže ju nesie zadná železobetónová časť, je skonštruovaná z ľahkej ocele. Kvôli preprave a jednoduchšej manipulácii bola dodaná v menších dieloch. Z jednotlivých častí sme na pozemku zložili dve samostatné ramená.

konstruckcia

Skrutky na jednotlivých spojoch sú navrhnuté tak, aby bola ponechaná určitá rezerva pri zemetrasení či silných poryvoch vetra. Platne medzi spojmi, ale aj skrutky s maticami sme pre každý prípad pozvárali. Nakoniec bola konštrukcia stavby natretá antikoróznym náterom.

S pomocou 110 tonového žeriavu boli obe ramená osadené k oceľovému rámu, ktorý je zabudovaný v železobetónovej časti stavby. Keď boli ramená na mieste, navzájom sme ich pospájali priečnymi trámami, a tým sme zavetrili celú konštrukciu.

osadenie prvého ramena
konštrukcia

Ku konštrukcii bol pripojený aj oceľový rám terasy. Na miestach, kde sa terasa prepája s konštrukciou, sú umiestnené isokorby, ktoré eliminujú tepelné mosty.

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

isokorby držiace konštrukciu

Oceľový rám terasy je zavesený na tiahlach, ktoré umožňujú upraviť sklon terasy. Nielen počas stavebných prác, ale kedykoľvek, keď to bude potrebné. Terasa, ale aj schodisko boli upravené pozinkovaním a povrchovým náterom.

 zavetrenie oceľového skeletu
zavesenie schodiska stavby

Výplň oceľovej časti stavby je z dreva. Drevené hranoly nesú vnútorný záklop strechy a zároveň slúžia na prichytenie vnútorného aj vonkajšieho obloženia z OSB 3 dosiek.

konštrukcia domu ocelovodrevená

Napokon sme po celom obvode strechy vytvorili drevenú atiku.

realizácia drevenej atiky

Celý postup stavebných prác nadzemných pilierov sme zachytili nielen na fotkách, ale aj v krátkom videu.

Chcete vedieť o objekte Konzola Devín viac? Prečítajte si všetky články tohto projektu na tomto linku >>> „Lietajúci dom .

Spýtajte sa nás, čokoľvek vás zaujíma:

+421 (948) 199-888

info@greenstudio.sk