Lietajúci dom 10: Podlaha

Kročajová izolácia, elektrické vykurovanie, drevená podlaha

Dom využíva viacero zdrojov tepla, vrátane elektrického podlahového vykurovania. Vstupné náklady na takéto kúrenie sú síce nižšie, no zároveň treba rátať s vyššími prevádzkovými nákladmi. 

Keďže je dom Konzola Devín energeticky úsporný, náklady na podlahové kúrenie sú pomerne nízke. Zároveň ide len o doplnkový zdroj tepla. Obyvatelia v zime kúria najmä malou pieckou, s ktorou sú spojené minimálne náklady. 

Podlaha je prekrytá OSB doskou, na ktorú sme umiestnili systém parozábrany ISOVER VARIO. Fóliu sme dôkladne prepojili s parozábranou na stenách a strope, ale aj s presklenou stenou. Jednotlivé spoje sme scelili spinkami a následne prelepili špeciálnou páskou. 

podlaha - parozábrany isover

Na parozábranu bola kladená kročajová izolácia. Tá zabraňuje šíreniu hluku, ktorý vzniká pri kontakte s podlahou.  Pozdĺž stien sme vytvorili dilatačný pásik s hrúbkou 2 cm. 

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

podlaha montáž

izolácia - podlaha

Kročajová izolácia bola prekrytá hliníkovou reflexnou fóliou, ktorá roznáša teplo a zároveň chráni izoláciu pred betónovým poterom. Spoje medzi jednotlivými pásmi sme prelepili a na plochu sme naznačili trasu odporového drôtu. Elektrické káble sme umiestnili na fóliu a prilepili. 

podlaha - prekrytie fóliou
elektrické podlahové vykurovanie

Odporový drôt sme zaliali betónovým poterom, ktorý distribuuje teplo po celej ploche podlahy a zároveň má akumulačnú schopnosť. 

podlaha - betonový poter

Betónový poter bol vybrúsený, vyhladený a napenetrovaný.

brúsenie betónového poteru


penetrácia  betónového poteru

Po vyschnutí sa naň nalepila drevená podlaha, ktorá bola napokon ošetrená olejom. 

lepenie drevenej podlahy

povrchová úprava podlady

Postup prác vo videu:

Chcete vedieť o objekte Konzola Devín viac? Prečítajte si všetky články tohto projektu na tomto linku >>> „Lietajúci dom .

Spýtajte sa nás, čokoľvek vás zaujíma:

+421 (948) 199-888

info@greenstudio.sk