Rekonštrukcia Vily na Kolibe

Dominanta Bratislavy sa týči najvyššie zo všetkých stavieb. Kamzík, ktorého názov poznáme aj ako Koliba, je neoddeliteľnou súčasťou Bratislavskej panorámy. V tejto mestskej časti sa môžeme tešiť zo zelene, ticha, čerstvého vzduchu a možností rekreácie. Koliba okrem iného ponúka luxusné bývanie aj pre tých najnáročnejších klientov. Rekonštrukcia domu či vily v tejto lukratívnej časti mesta je prácou pre skúsených profesionálov.

Elegancia a komfort sú slová, ktoré jednoducho vystihujú vilu, ktorú sme ako Greenstudio pod vedením Martina Duchoňa v spolupráci s architektkou Kamilou Ďuríkovou zrekonštruovali a spravili z nej luxusné a praktické bývanie. Vila má svoje korene v 30. rokoch. Argumenty na prestavbu boli jasné: priestrannosť, vysoké stropy a prekrásny výhľad na mesto.

Zásadná rekonštrukcia celej pôvodnej stavby

Renovácia bola naplánovaná tak, aby ostali obvodové múry zachované. Meniť sa mala iba strecha a dispozícia domu. Stret s prekážkami, z ktorých tou podstatnou bolo zistenie, že pivnica nie je v dobrom stave, znamenalo, že rekonštrukcia domu musela prebehnúť vo väčšom rozsahu, ako bolo pôvodne plánované. Aj napriek tomu, že do vily bolo nutné zasiahnuť vo väčšej miere, pôvodný pôdorys sa zachoval a dom nestratil typický charakter stavby z 30 rokov. 

rekonštrukcia domu

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

Martin Duchoň zabezpečil konštrukčnú a technickú stránku stavby, ako aj manažment samotnej realizácie. Dôkladné prevedenie do detailov zaistí majiteľom dlhú životnosť stavby. Kvalitné spracovanie stavby je najdôležitejším prvkom, nakoľko ušetrí v budúcnosti množstvo času aj financií svojim majiteľom. Ako architektonicko-projekčné štúdio sa zameriavame na energeticky úsporné a inteligentné domy. Svoje znalosti a odbornosť sme využili aj v rámci rekonštrukcie vily, z ktorej sme spravili nielen pohodlné, ale aj praktické, úsporné a elegantné bývanie.

rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu je prechod od starého na moderné bývanie

Smart riešenia sú pre modernú domácnosť nevyhnutné, preto sme zaviedli ovládanie domácnosti pomocou mobilného telefónu. Okrem praktickej stránky bývania sme sa zamerali aj na správne ladenie dizajnu. Architektka Kamila Ďuríková vyriešila interiér v pomerne klasickom štýle, ktorý však celkovo pôsobí veľmi nadčasovo.

Keďže sa vila nachádza na svahovitom pozemku, bolo nutné pozemok upraviť tak, aby sme získali rovný priestor, vhodný pre záhradu, bazén a vonkajšie aktivity. Dom vo svahu môže znieť ako zbytočný luxus, avšak skúsení odborníci vedeli počas rekonštrukcie domu zo svahu vyťažiť maximum a premeniť ho na perfektnú záhradu s výhľadom, ktorý pohladí na duši.