Rekonštrukcia bytu – premena na šik bytík

Čas ukázal, že aj staré panelákové byty na zabývaných sídliskách majú svoje prednosti. Väčšina z nich však má najlepšie roky za sebou a rekonštrukcia bytu je potrebná ako soľ. Chcete sa pustiť do rekonštrukcie staršieho panelákového bytu dôkladne a z gruntu? Radi by ste vedeli, čo vás pri nej čaká? Kompletnou premenou škaredého káčatka na šik bytík nás deň po dni prevedie Martin Duchoň z ateliéru Greenstudio.

Pri rekonštrukcii treba myslieť dopredu, byť detailistami a nič nenechávať na náhodu. Precíznosť a dobre zvládnuté detaily sú vizitkou šikovných remeselníkov.

Nová kúpeľňa vyzerá väčšia aj vďaka šikovnému využitiu zrkadla a kombinácie obkladov. Najmä v malom priestore by mal byť základ jednoduchý a svetlý, s oživením by ste mali narábať ako so vzácnym korením. 

Prečítajte si: Návrh interiéru bytu v exotickom štýle

Neprešli ani dva mesiace a do vynoveného bytu sa môže začať sťahovať nábytok. Stavebné úpravy, výmena okien, nové rozvody, podhľady a všetky povrchové úpravy v štvorizbovom byte vyšli približne na 15 000 €. Konečná úprava povrchov stien a podláh má na interiér zásadný vplyv. V tomto prípade stavili na jednoduchosť, ktorá pôsobí čisto a vzdušne, nekomplikované riešenia zároveň znamenali rýchly postup prác a nižšiu konečnú cenu. Rovnako dôležitý ako farba maľovky, parkety či tapeta je však podklad pod nimi – kvalitne vyhotovené sadrokartónové konštrukcie, precízne vyhladené stierky a vyrovnané podlahy.

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888