Najčastejšie chyby pri konštrukcii pasívneho domu

Aké sú najčastejšie chyby, s ktorými sa stretávame pri konštrukcii energeticky pasívneho domu? Drvivá väčšina ohrozuje vzduchotesnosť stavby, a tým aj celú podstatu fungovania EPD. Ako sa im vyhnúť, sa dočítate tu. ( PEKNÉ BÝVANIE ŠPECIÁL 4/2013 )

Pozor na detaily!

Pri projektovaní, a najmä pri výstavbe energeticky pasívneho domu je na dosiahnutie požadovanej vzduchotesnej obálky dôležité správne vyhotovenie každého detailu.

Keďže mnohí stavebníci na Slovensku ešte nemajú veľa skúseností s týmto typom stavieb, často doplácajú na nedostatočné doriešenie kritických stykov a detailov v obvodovej konštrukcii. Okamih pravdy ukáže až blowerdoor test, keď sa už niektoré chyby nedajú vrátiť späť bez väčších finančných strát a energeticky pasívny štandard budovy je tak nenávratne preč. Aby sme však prešli od teórie k praxi, oslovili sme architekta Martina Duchoňa z ateliéru Greenstudio, aby nám ozrejmil chyby, s ktorými sa, bohužiaľ, ešte často stretáva na súčasných stavbách. Zároveň vám hneď prináša príklad správneho riešenia každého z detailov.

Prečítajte si: Nízkoenergetické domy – stavba pre skúsených architektov

pasívneho domupasívneho domupasívneho domupasívneho domu