Návrh interiéru bytu v exotickom štýle

Mladý majiteľ sa vrhol do riešenia nového trojizbového bytu vo veľkomeste čerstvo po návrate z Indonézie. Inšpirovaný nezabudnuteľnými zážitkami na ostrove Bali, zatúžil po obhliadke prázdneho holobytu vytvoriť si doma vlastný kúsok exotiky s teplou útulnou atmosférou. Takýto na mieru šitý návrh interiéru len tak hocikde na sídlisku neuvidíte.

Po skúsenosti z predchádzajúceho bytu, ktorý zariaďoval postupne na etapy, už vedel, že s väčším časovým odstupom môže byť problém zohnať nábytok v rovnakom štýle a odtieni. Preto sa tentoraz rozhodol vyriešiť interiér budúcej domácnosti komplexne, a to aj s odbornou pomocou. Rozsiahla rekonštrukcia mezonetu v exotickom štýle v réžii ateliéru Greenstudio neunikla pozornosti časopisu Trendy bývanie. Ako sa nám podarilo vystihnúť klientovu predstavu o jeho vlastnom kúsku Indonézie v petržalskom byte sa presvedčte sami.

Návrh interiéru naprírodno

S jasnými predstavami o štýle, ktorý bolo  potrebné preniesť do konkrétnej podoby, oslovil architekta Martina Duchoňa z ateliéru Greenstudio. Bola to preňho výzva, ktorá sa neodmieta. Aby sa lepšie vžil do atypickej interiérovej témy, naštudoval si indonézsky štýl, jeho typické prvky, najčastejšie používané materiály i najnovšie fotografie z ciest domáceho pána. Ako hlboko a do detailov návrh interiéru odzrkadľuje exotický svet ovplyvnený budhizmom, posúďte sami.

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

Prečítajte si: Rekonštrukcia bytu v paneláku – ako si nekomplikovať život

Nová, v našich zemepisných šírkach rozhodne netradičná domácnosť sa nesie v zemitých tónoch striedajúcich sa drevín: tík a iroko. Doplnkovými prírodnými materiálmi sú prírodný kameň a inovatívne použitý bambus. Originálne nábytkové kusy dovezené z Indonézie strieda na mieru navrhnutý nábytok. Tmavšia farebnosť, prírodné prvky a originálne svetelné scény vytvárajú útulnú atmosféru a príjemné miesto na relax po celodennom pracovnom zhone.

Stačil dobrý nápad

Za zmienku stoja šikovné optické triky autora interiéru s použitím zrkadla alebo zníženia stropov, ktoré miestnosti opticky rozšírili. Tvorivý prístup si vyžiadal aj nie veľmi šťastne riešený poddimenzovaný vstupný priestor. Architekt maximálne využil prítomnosť blízkeho schodiska, a to hneď z oboch strán. Kým zo strany vstupu podschodiskový priestor využil na atypickú skrinku na topánky a odkladací priestor, v obývačke tu je elegantne osadený minibar, vínotéka a na mieru vyhotovené výsuvy.

Ako malý dom

Mezonetový byt ctí klasické a praktické dispozičné členenie priestorov. Spodné podlažie predstavuje otvorenú spoločenskú zónu, kde obývačku, kuchyňu a jedáleň v letných mesiacoch rozšíri o pár štvorcových metrov komfortne vybavená terasa. Pohodlné sedenie s výhľadom na mesto spríjemňuje všade prítomná zeleň. Optimálne dotvára pôsobivý exotický dojem z celého priestoru. Poschodie patrí nočnej zóne bytu. Nachádza sa tu spálňa, šatník, kúpeľňa a pracovňa, riešené v rovnakom duchu ako dolné podlažie.

Prekvapí aj na druhý pohľad

Prechádzajúc interiérom sa postupne odhaľujú ďalšie nápadité detaily a vtipné riešenia, ktoré na prvý pohľad nevidno. Napríklad jedinečná, na mieru vyhotovená vodná stena pri jedálenskom stole, ktorá predstavuje prvok vody či fontány v interiéri, ukrýva malé tajomstvo. Tavené sklo imitujúce štruktúru žblnkotajúceho potoka, po ktorom steká voda, po osvetlení odhalí reliéfny portrét Budhu. Z celého interiéru cítiť, že s jeho návrhom sa architekt doslova pohral, dokonale sa vžil s majiteľovým nadšením pre exotický štýl bývania. A čo je v dnešnej rýchlej a krízou presiaknutej dobe rovnako vzácne, je realizácia dotiahnutá do najmenšieho detailu.

návrh interiéru
návrh interiéru
návrh interiéru