Ako vybrať projekt rodinného domu: katalógové alebo individuálne riešenia?

Všetky možnosti pre projekt rodinného domu, ktoré trh ponúka, poskytujú určité výhody aj nevýhody. Katalógové projekty rodinných domov ponúkajú lacnejšiu a rýchlejšiu variantu, avšak limitujú klientove individuálne predstavy a požiadavky. Na druhú stranu individuálne projektové riešenia dokážu obsiahnuť veľmi špecifické požiadavky a aj napriek dlhšej príprave realizácie stavby, dokážu ušetriť dodatočné náklady. 

Katalógový dom

Výhody katalógového rodinného domu sú nižšia cena a pomerne rýchle dodanie projektu. Klient má okamžite prístup k informáciám o dispozícii nosných a obvodových stien, rozmeroch či orientácii okien. 

Avšak každá zmena, ktorú potrebujete vykonať, či už v súvislosti s posunom stien, tvarom domu či strechy, alebo prispôsobením projektu vášmu pozemku – automaticky navýši konečnú cenu. Rovnako sa konečná cena navýši o vypracovanie projektu na osadenie domu a ďalšie služby spojené s napojením na inžinierske siete.

Individuálny projekt rodinného domu

Individuálny projekt rodinného domu je vhodný najmä pri špecifických pozemkoch, atypických rozmeroch, tvaroch a optimalizácii energetických úspor. Napríklad, ak máte pozemok vo svahu, návrh na mieru vám ušetrí množstvo času a financií za úpravy pozemku.

Vo všeobecnosti je potrebný dlhší čas na vyhotovenie individuálneho projektu a rovnako sa počíta s vyššou výslednou sumou za realizáciu. Avšak v rámci sumy je zahrnutá architektonická štúdia, projekt domu a podklady pre stavebné povolenie.

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

Najväčšou výhodou individuálneho projektového riešenia určite predstavuje možnosť jednoducho vysloviť vaše požiadavky a nechať projektanta, aby ich zhmotnil a vytvoril niečo jedinečné. Individuálny prístup projektanta umožní, aby prostredie v ktorom sa stavba nachádza a vstupné náklady priniesli maximum pre klienta a zúročili sa.

projekt rodinného domu
Projekt domu na kľúč

Moderné rodinné domy

Stále náročnejšie požiadavky a vyššie očakávania klientov predstavujú pre architektov a projektantov nemalé výzvy, pretože potreba odlíšenia sa a individuality narastá aj vo sfére bývania.

Naši kreatívni architekti s odvahou a odhodlaním pracujú s tými najšpecifickejšími požiadavkami a prekážkami. Príkladom môže byť “Lietajúci” dom na Devíne, ktorý naprojektovali s ľahkosťou aj napriek nepriazni dispozície pozemku.

Našou ďalšou vášňou je tvorba moderných interiérov, smart home riešenia a v neposlednom rade kladieme dôraz na udržateľnosť.

Máte aj vy predstavy, ktoré nie sú v súlade s katalógovými riešeniami, alebo pozemok, ktorý svojou dispozíciou nezapadá do klasických schém?