Nízkoenergetický bungalov je v podstate projekt rodinného domu, ktorý obsahuje všetky atribúty nízkoenergetickej stavby. Podrobnejšie k projektu rodinného domu tu: projekt domu.

PROJEKT: nízkoenergetický bungalov – rodinný dom

MIESTO: Marianka

ZASTAVANÁ PLOCHA: 279m²

ÚŽITKOVÁ PLOCHA: 205m²

OBYTNÁ PLOCHA: 146m²

POČET IZIEB: 5

POČET PODLAŽÍ: 1

STUPEŇ VYHOTOVENIA: Projekt RP, realizácia stavby

KONŠTRUKCIA DOMU: Heluz

AUTOR: Ing. Arch. M. Prokopovič

Vyššou úroveň energetickej úspornosti vám poskytne pasívny dom

S projektami tohoto typu nízkoenergetický stavieb máme tak isto bohaté skúsenosti.

Ak staviate pasívny dom, váš projekt musí obsahovať kompletnú dokumentáciu pre stavebné povolenie a tiež podklady k realizácii stavby. Navyše pri tomto type projektu Vám poskytneme aj optimalizáciu PHPP, vďaka ktorej vieme navrhnúť dom tak, aby spĺňal všetky parametre pasívneho domu.

Pri pasívnych domoch je nevyhnutné použiť tzv. nútené vetranie, a preto v projektovej dokumentácii (časť profesie) navrhujeme aj vedenie rozvodov a vetracie zariadenie. Za účelom zachovania najnižšej spotreby tepla na vykurovanie pasívneho domu, rozpracujeme veľa konštrukčných detailov podrobnejšie v porovnaní s projektom štandardného domu.

Prečo sa rozhodnúť pre pasívny dom?

Ak plánujete stavať dom na pozemku, ktorý umožňuje umiestnenie pasívneho domu, bude to investícia, ktorá sa Vám časom vráti vďaka minimálnej spotrebe energie pri prevádzke domu. Z tohto dôvodu Vám poskytujeme aj prepočet približnej návratnosti nákladov na výstavbu pasívneho domu vzhľadom na možnosti použitia rôznych materiálov. Vybrané konštrukčné riešenia a detaily posudzujeme teda aj z hľadiska návratnosti investície. Použitie stavebných materiálov a izolantov navrhujeme tak, aby sme z nich vyťažili maximum pri prevádzke domu. Hľadáme jednoduché riešenia, ktoré znížia vstupné náklady pasívneho domu a zároveň ušetria náklady na jeho prevádzku.

Prečítajte si aj čo je pasívny dom