Lietajúci dom 5: Fasáda domu

Zadná fasáda domu susedí s rušnou cestou, preto je akustická. Železobetónový monolit sme najskôr obložili drevenými kazetami, ktoré boli kladené tak, aby sa fasáda domu jemne skláňala smerom k ceste. 

Tepelná izolácia zo sklenených a čadičových vlákien (ISOVER UNIROL PLUS a ISOVER TF PROFI) išla nielen do drevených kaziet, ale aj do dutín medzi kazetami a železobetónovou stenou. Následne boli kazety prikryté OSB doskami a doskami CETRIS.

fasáda rodinného domu
fasada vypln akustickej steny

Celá stavba je obložená hrubou izoláciou ISOVER TF PROFI z kamennej čadičovej vlny. Tá funguje ako tepelná izolácia, akustická izolácia a zároveň zabezpečí, aby budova dlhšie odolávala prípadnému požiaru.  Čadičové tabule sú hrubé 30 cm a pomerne ťažké. Aby držali pevne na OSB doskách, použili sme špeciálne lepidlo, určené pre daný materiál.

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

celoplosne lepenie fasada
zateplenie podhladu

Každá platňa bola aj mechanicky prichytená oceľovými tanierovými kotvami.  Dutiny kotiev sme vyplnili izoláciou, čím sme minimalizovali bodové tepelné mosty. Ak vznikli drobné medzery, tieto sme utesnili čadičovou vlnou alebo izolačnou penou.

fasáda zateplenie
tepelno izolacne zatky

Ešte pred kotvením sme na obklad zaznačili trasy, kadiaľ prechádza elektrické vedenie. Povrch tepelnej izolácie bol zarovnaný stavebným lepidlom BAUMIT, do ktorého sme osadili výstužnú armovaciu sieťku. Fasádu sme sieťkovali dvakrát a v podhľade sme druhú sieťku aj prikotvili.

zarovnavanie povrchu tepelnej izolacie stavebnym lepidlom baumit
sietkovanie

Povrch sme vybrúsili do hladka a naniesli penetračný náter. Finálnu vonkajšiu vrstvu tvorí nanoomietka, ktorá chráni fasádu pred usadzovaním nečistôt.

 realizacia finalnej omietky

Ak chcete vedieť podrobnejší postup stavebných prác, pozrite si naše video:

Chcete vedieť o objekte Konzola Devín viac? Prečítajte si všetky články tohto projektu na tomto linku >>> „Lietajúci dom .

Spýtajte sa nás, čokoľvek vás zaujíma:

+421 (948) 199-888

info@greenstudio.sk