Realizácia stavby domu vo svahu v Dúbravke

Dúbravka sa nachádza v prekrásnom prostredí, obklopená pohorím Malých Karpát. Na jej vrchu sa týči štátna rezervácia Devínska Kobyla. Pomerne veľká časť rodinných domov v Dúbravke sa preto nachádza vo svahu a realizácia stavby domu v takomto náročnom teréne si vyžaduje skúsenosti.

Realizácia podobných stavieb so sebou prináša úskalia, ktoré však ľahko prevážia nádherné výhľady. V spoločnosti Greenstudio sa špecializujeme práve na atypické stavby s náročnými technologickými postupmi a konštrukčnými detailmi.

Realizácia stavby domu v Dúbravke – postup a efektívne riešenia

V tomto duchu sa začala aj do realizácia domu v Dúbravke, ktorá prebiehala v niekoľkých etapách. V prvom rade sme sa museli vysporiadať s úpravou pozemku. Nasledovalo zakladanie stavby a výstavba monolitickej železobetónovej konštrukcie. Táto stavba je špecifická okrem svojej polohy vo svahu aj jedinečnými technologickými riešeniami. Chladenie a rozvody vzduchotechniky, sú totiž zabudované do železobetónových stropných dosiek, čím sa vytvára aktívne železobetónové jadro. Neodmysliteľnou súčasťou moderných domácností je v súčasnosti rekuperácia, ktorá udržiava primeranú teplotu a zabezpečuje nepretržité prúdenie čerstvého vzduchu bez nutnosti vetrať. Vďaka rekuperácii sa výrazne znižuje potreba vykurovania aj chladenia.

realizácie stavby domov

Nasledujúci krok zahŕňal obvodový plášť domu. Efektívna práca s teplovýmenným obalom prináša majiteľom minimálne straty tepla. Rodinný dom v Dúbravke sme rovnako vybavili tepelným čerpadlom, ktorého prínos spočíva okrem efektívneho hospodárenia s energiami aj v nízkej záťaži na životné prostredie. V neposlednom rade treba spomenúť výhody zelenej strechy. Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností, ovplyvňuje takto riešená strecha energetickú bilanciu budovy po celý rok. Zelená strecha prináša účinné využitie dažďovej vody pre rastlinstvo, nakoľko rastliny dokážu čerpať špeciálne uskladnenú vodu a vydržia tak dlhší čas bez polievania. Po dokončení ostatných prác a fasády sme pokračovali vo vnútri domu.

stavba stavby domu Bratislava

Uvažujete o stavbe domu, rekonštrukcii alebo nad novým interiérom? Naši architekti vám radi pomôžu v ktorejkoľvek fáze vášho projektu vrátane realizácie: +421 948 199 888

Elegancia, osvetlenie a harmónia

Výhodou komplexného zabezpečenia stavby od projektovej dokumentácie až po kolaudáciu je, že do seba všetko zapadá. Od začiatku sme okrem konštrukčných riešení sústredili našu pozornosť aj na interiér. V rámci interiéru treba dbať na správny výber materiálov, farieb a v neposlednom rade svetlo. Prepúšťanie prirodzeného svetla je esenciálne, najmä ak je časť domu položená vo svahu. Rovnako dôležité je aj funkčné osvetlenie interiéru, teplota a rozloženia svietidiel. Ako dominantný materiál sme zvolili dubové drevo. Prevládajúce sýte farby dodávajú celému priestoru energiu a teplo. Prioritou bolo dosiahnutie harmónie a vzdušnosti.

realizácia stavby domov Bratislava

Inteligentné riešenia a moderný dizajn sú v súčasnosti bežnou praxou, rovnako ako energeticky úsporné riešenia. Naša spoločnosť sa venuje okrem architektonickej a projektovej činnosti aj samotnej realizácii stavieb, pričom dôraz kladieme na efektivitu, komfort a úspornosť. Eleganciu, ktorú skrýva rodinný dom vo svahu, sme objavili už dávno, pretože prináša svojim majiteľom krásne výhľady, ticho a súkromie.